Search
  • Emilija

25 daiktai, kuriuos gali išmesti dabar patVisą gyvenimą mane ištikdavo egzistencinė krizė, kai reikėdavo iš pagrindų valytis namus. O dar kai jų turėjau milijoną... Kur dėti laidus, kurių nebenaudoju, bet tikriausiai prireiks ateityje? O pliušinius žaislus, kuriuos gavau gimtadienių proga? Kaip mamai išaiškinti, kad mano spinta tiesiog per maža?!? 😁


Jei ir tave aplanko tokios emocijos, turiu tau sąrašiuką daiktų, kuriais be jokios sąžinės graužaties gali atsikratyti tuoj pat. Nuo to gali pradėti, nepaisant ar nori tapti minimalistu ar tiesiog nori švaresnių ir erdvesnių namų. Namai tai vieta, kurioje dažnas praleidžia daugiausia savo laiko ir juose neturėtume laikyti šiukšlių.


P.S. Aš stengiuosi gyventi ekologiškiau pati ir skatinu kitus, tad jei daiktas nebemylimas ar nebereikalingas, bet vis dar tinkamas naudojimui, prašau visų pirma pabandyti daiktą parduoti, dovanoti ar paaukoti. ❤


P.P.S. Tai yra tik mano pasiūlymai ir galbūt tai nesutaps su tavo gyvenimo stiliumi. Ir tai visiškai ok!


1. Rūbai


Tai yra daiktas, kurį kaupti žmonės yra linkę labiausiai. Vieną kartą apsivilkta išleistuvių suknelė, mergautiniai rūbai, džinsai, į kuriuos nebetelpame jau tris metus. Net dėmėti, praradę spalvą, ištampyti ar skylėti rūbai "po namus" randa savo vietą stalčiuose. Aš esu įsitikinusi kad net namuose turėtume būti švariais ir gražiais drabužiais. Nesakau, kad namie reikia vaikščioti apsiavus aukštakulnius, bet ištampytos timpos neturėtų būti tavo garderobe, ypač jei puoli jas persimauti atvykus kurjeriui. Viskas, ką gėda apsirengti prieš kitus žmones, turėtų keliauti lauk iš tavo spintos. Ir paaukok tą vieną kartą dėvėtą išleistuvių suknelę merginai, kuri kuo pasipuošti neturi. 🙂


2. Nebetinkantys apatiniai


Be jokio gailesčio mesk lauk visus apatinius rūbus, kurie turi skylių, neatsiskalbia arba tiesiog yra nepatogūs. Taip pat visas liemenėles, kurios duria širdį. Merginos, suprantate, apie ką aš. Ir tas kelnaites, kurios tokios gražios, bet netalpina tavo užpakalio. Niekas niekada dar nesulieknėjo dėl gražių kelnaičių stalčiuje. Ypač kai jos per mažos 2 dydžiais. Kalbu iš skaudžios patirties. 😁 Apatiniai rūbai yra prie tavo kūno visą laiką, tad jie turi būti ne tik gražūs, bet ir patogūs.


3. Kojinės


Skylėtos. Nudilusiais kulnais. Tos, kurios neturi antros pusės.


4. Batai, kurių neavėjai 5 metus


Jei batai tiek laiko stovi neavimi, reiškia jie arba tau nepatinka, arba yra nepatogūs arba netinka prie tavo garderobo. Bet kuriuo atveju, jiems nevieta tavo namuose. Galbūt jie ras vietą kieno nors kito spintoje.


5. Papuošalai


Mes dažnai turim užkaupę bižuterijos, kuri net nebetinkama nešiojimui. Sutrūkusios grandinėlės ir apyrankės, sagės be akučių, pajuodę pigaus metalo auskarai. Meluojame sau, kad juos pataisysim, bet patys žinome, kad pas profesionalą nešti tokius papuošalus per brangu, o jei patys jų nepataisome per metus, greičiausiai ir nepataisysime. Kiekvieną jų paimk į ranką ir pagalvok, ar tikrai tau to reikia. Taip pat siūlau peržiūrėti ir gaminius iš brangiųjų metalų. Galbūt verta juos parduoti ar perdaryti į ką nors mielo širdžiai. 🙂6. Vonios produktai, kurių galiojimo laikas baigėsi


Tavo vonioje ne vieta kremams ir muilams, kurių galiojimo laikas pasibaigė prieš keletą metų. Taip pat apsidairyk, kiek šampūno buteliukų stovi ant lentynos. Jei jų daugiau nei vienas ir jie vis dar geros būklės- statyk į priekį tą, kurio likę mažiausiai ir paeiliui viską pabaik. Taip ir panaudosi pagal paskirtį jau išleistus pinigus ir mažiau paliksi atliekų. Taip pat nėra prasmės savo vonioje laikyti nepatikusių produktų. Atiduok draugui. 🙂


7. Vaistai


Nevertėtų savo namuose laikyti vaistų, kurių galiojimo laikas pasibaigęs. Ar juolab jų vartoti. Tad kartas nuo karto vertėtų patikrinti savo vaistų atsargas. Pagal įstatymą visos vaistinės turi priimti vartojimui nebetinkamus vaistus nemokamai.


8. Pasenusi kosmetika


Sudžiuvęs tušas, ištrupėję šešėliai, pasenusi skysta pudra ir sukietėjęs nagų lakas- be gailesčio į šiukšlių dėžę.


9. Čekiai


Ar ir tavo piniginė nuolat pilna čekių, kuriuos ten susikiši visiškai be jokios priežasties? Išsivalyk savo piniginę nuo nereikalingų čekių ir nebegaliojančių kuponų. Tai vertėtų daryti kas savaitę. Pagal fengšui, turtingo žmogaus piniginėje nėra šiukšlių. 😁 Tai galioja ir daiktų ar prietaisų čekiams, kurių grąžinti į parduotuvę nebegalima arba kurių garantijos terminas jau pasibaigęs.


10. Seni dokumentai ir makulatūra


Visi mes nekenčiame popierizmo ir visi vis tiek kaupiame popierių. Kad truputį pasilengvintume šią naštą, išmeskime popierius, kurie nereikalingi: sutartis, pažymas ir visus dokumentus kurie nebegalioja arba turi elektronines kopijas.


11. Seni laikraščiai ir žurnalai


Nėra prasmės savo namuose laikyti senų žurnalų ir laikraščių, jei jie nebeskaitomi. Na, nebent jie atlieka kokią nors kitą paskirtį. Mano mama, pavyzdžiui, senus laikraščius naudoja patiesti mažiems šuniukams į aptvarą. 😄


12. Neveikiantys tušinukai


Dar vienas, atrodytų, nereikšmingas ir daug vietos neužimantis dalykėlis, kuris voliojasi stalčiuose. Nes juk kai tušinukas nerašo, labai sunku nunešti jį iki šiukšliadėžės. 😁 Nunešk. 🙂


13. Diskai


Jei vis dar turi kompiuterį, kuris skaito diskus, įsirašyk informaciją, kurios nenori prarasti. Mano kompas šios funkcijos jau nebeturi, tad neturiu namie nei vieno CD. Tikiu, ateityje jie visai išnyks.


14. Senos kortelės


Visos vizitinės kortelės, kurios nebeaktualios ir nuolaidų kortelės, kurių galiojimo laikas baigėsi. Taip pat ir tos, kurias turi vien dėl to, kad buvo nemokamos ar maloniai įsiūlytos pardavėjos. Nuolaidų kortelės padeda sutaupyti tik tuomet, jei jos yra naudojamos dažnai. Kiek turi tokių, kurių nė karto nepanaudojai? 🙂


15. Nenaudojami prietaisai


Gyvendami technologijų amžiuje visi esame daugiau ar mažiau kalti dėl perteklinio prietaisų pirkimo. Prekeiviai įsiūlo kelis šimtus kainuojančius prietaisus, o šie dulka rūsiuose. Pavyzdžiui, nusiperkama įmantri grindų valymo įranga, o dažniausiai naudojamu įrankiu namuose vis tiek lieka šluota. Nenaudojami prietaisai tik užima vietą spintose, tuo pat metu sendami ir prarasdami savo vertę. Juos gali parduoti, padovanoti, o sugedusius išmesti tam skirtose vietose.


16. Nenaudojami laidai


Kartu su prietaisais į namus atkeliauja ir laidai bei kabeliai. Atidžiai juos apžiūrėk. Laidai, jungtys ir pakrovėjai nuo daiktų, kurie yra nepataisomai sugedę, kurių nebeturi, arba kurių paskirties net neįsivaizduoji, nėra reikalingi.


17. Prietaisų dėžės ir instrukcijos


Žmonės yra linkę saugoti dėžes ir instrukcijas nuo prietaisų iki kol pasibaigia jų garantija. Deja, tai yra visiškai nepagrįstas dėžių kaupimas. Iš tikrųjų, nešant daiktą į garantinį taisymą visiškai nėra būtina turėti jo dėžę. Taip pat, beveik visas instrukcijas galima rasti internete.


18. Sulūžę daiktai


Atrodytų, savaime aišku, tačiau kiek iš mūsų turi kažką sulūžusio? Taip, tikriausiai tikimės tą daiktą kada nors sutaisyti ar panaudoti. Prisipažinkime sau- jei nesutaisėme per kelis metus, vargu, ar iš vis kada nors sutaisysime. Tad neapsikraukime sulūžusiais daiktais.


19. Daiktai, kurių paskirties nežinai


Visokie keistų formų daiktai, kurie nežinia iš kur atsirado. Jei net nežinai kas tai, vargu, ar tau to reikia.


20. Perskaitytos knygos


Perskaitytos knygos dažnai nugula atgal į lentynas, nors daugiau jų skaityti ir neplanuojame. Dalinkis- parduok, padovanok, atiduok bibliotekai. Dalinkis žiniomis ir knygų teikiama nauda!


21. Nemėgiamos dovanos


Ši kategorija labai sudėtinga. Sentimentai verčia mus namuose laikyti daiktus, kurių nemėgstame. Kalėdinės statulėlės, nemielos žvakidės ir nemėgstama kosmetika nugula stalčiuose ir tolimesniose spintelių kertelėse tam, kad negadintų mūsų interjero, tačiau sentimentai neleidžia jų paleisti. Tačiau ar verta užleisti brangią namų erdvę daiktams, kurie tau nė nepatinka? Tiesa ta, kad į daiktą mes sudedame emociją, kurią jutome jį gaudami. Tai yra mūsų prisiminimai ir turėtume branginti juos, o ne nereikalingus daiktus. Toks apsivalymas taip pat yra puiki proga paprašyti artimųjų nedovanoti to, kas nugultų stalčiuose.


22. Žaislai


Nuostaba kelia tai, kiek suaugę žmonės turi žaislų. Su jais seniai nebežaidžiama, tačiau jie vis tiek okupuoja mūsų erdvę. Žaislai, kuriais niekas nežaidžia, liūdi. Juolab kai yra daug vaikų, kurie jais labai apsidžiaugtų.


23. Pasenęs maistas


Maisto išmesti nemėgstu ir maistas, kurio 'geriausia iki' laikas pasibaigė prieš porą dienų greičiausiai yra vis dar geras, tačiau skubėdami dažnai užsimirštame. Išmesti reikėtų viską, kas surūgę, supeliję arba skleidžia nemalonų kvapą. Taip pat konservuotus gaminius, jei šių vartojimo laikas pasibaigė prieš kelis metus. Atrodytų, kad čia savaime aiškus dalykus, bet tikrai nedažnai peržiūrime visą savo spintelių turinį.


24. Nenaudojami/netinkami naudoti indai


Visi indai ir įrankiai, kuriuose gaminti ar iš jų valgyti nesinori. Galbūt ir servizas, jei jis taip ir nebuvo panaudotas po vestuvių.


25. Negyvi augalai


Augalus aš labai myliu ir visų pirma esu už jų gaivinimą. Tačiau kartais padėtis nebepataisoma. Arba nėra noro ją taisyti. Tuomet augalėlius reikėtų išnešti laukan. 🙂Nors tai ir nėra pilnas sąrašas daiktų, kuriuos turėtum peržiūrėti, pradžiai turėtų užtekti.


Šio sąrašo esmė ir prasmė yra peržiūrėti kiekvieną daiktą ir nuspręsti, ar jis gerina tavo gyvenimo kokybę ar ją blogina, atimdamas tavo erdvę. Gyvename pertekliniame, nebe deficitiniame amžiuje ir nėra prasmės laikyti daikto, jei jo gali taip ir neprireikti per artimiausius 10 metų.


Mažiau daiktų, mažiau tvarkymosi, mažiau galvos skausmo!


141 views

Recent Posts

See All