Search
  • Emilija

Iššūkis sau: gyvenimas be šampūnoGegužės 10 buvo paskutinė diena, kuomet ploviau plaukus su šampūnu ir kondicionieriumi.


Ne, aš nenustosiu praustis. Aš nenustosiu ir plauti plaukų, tik tai darysiu be įprasto šampūno. Taip pat ir be kieto šampūno. Tik su vandeniu.


Tiesa ta, kad mūsų organizmai turi save palaikančius mechanizmus. Sukilusi kūno temperatūra yra organizmo kova prieš virusus ir bakterijas. Gydytojai net rekomenduoja temperatūrą malšinti vaistais tik tuomet, kai ji yra aukštesnė nei 38 laipsniai. Nuskusti plaukeliai atauga, nes jie skirti saugoti mūsų odą. Nudegusi oda nusilupa ir atsinaujina. Save palaikantį mechanizmą turi ir plaukai.


Mūsų galvos oda sutverta taip, kad reguliariai išskirtų natūralių aliejų, kurie drėkina ir pačią odą, ir sutepa plaukus. Kai nėra aršios intervencijos, natūralių aliejų išsiskyrimas yra minimalus, nes galvos oda visuomet sudrėkinta.


Priešingai paplitusiai nuomonei, plaukas nėra gyva organizmo dalis. Gyva yra tik galvos oda. Riebaluojasi ne plaukai, o oda. Tad tokio dalyko, kaip „riebūs plaukai“ tiesiog nėra. Riebi gali būti mūsų galvos oda. Tokią ją padarome mes, naudodami įprastus šampūnus ir kondicionierius, kuriuose gausu cheminių medžiagų.


Mums įprasti šampūnai gaminami taip, jog nuplautų visus riebalus nuo mūsų galvos odos. Nuplaunamas odos drėgmės šaltinis, oda išsausėja. Tuomet organizmas puola ją gelbėti, išskirdamas dar daugiau riebalų odos srityje. Tiek, kad net plaukai susiriebaluoja. Tuomet mes pasišlykštime savo plaukais ir puolame juos vėl trinkti. Kuo dažniau juos plauname, tuo labiau sausėja galvos oda, tuo daugiau riebalų išskiriama. Ir štai- turime riebius plaukus.


Tai yra užburtas ratas- kuo dažniau trenkame galvą, tuo labiau riebaluojasi plaukai. Tuo labiau juos ir žalojame.


Galbūt skambu kaip nupušusi environmentalistė, kuri tingi „prisižiūrėti“, tačiau savo dalį chemijos jau suvartojau. Išbandytas visas prekybos centrų asortimentas, rusiškos kaukės, ekologiškos prekės ir brangios priemonės iš kirpyklų. Niekas niekuomet taip ir nepadėjo turėti tikrai gražius ir sveikus plaukus. Pakaušis riebaluotas, patys plaukai sausi, o kur dar suskilinėję galiukai...


Skaičiau laaaaabai daug informacijos šia tema, peržiūrėjau šimtus video blogų. Didžioji dauguma merginų liko itin patenkintos šiuo „no poo“ metodu. Praėjus dviems ar trims itin riebaluotoms savaitėms (tai normalu) plaukai pradėjo greičiau augti, sutvirtėjo, nebesišakoja galiukai. Jei būčiau patenkinta savo plaukais, galbūt net nebandyčiau tokio metodo. Tačiau neturiu ko prarasti. O va tobulumui ribų nėra. 🙂


Ateinančius kelis mėnesius neplausiu galvos jokiomis priemonėmis. Esu pasirįžusi išlaukti, kol mano galvos oda išmoks pati save drėkinti. Taip pat pasidalinsiu savo ir kitų patarimais, kurie bus naudingi, jei ir tu sugalvosi išbandyti šį metodą. Jei tau taip pat kaip ir man smalsu, kaip man seksis, užsuk! Arba pasek mane instagrame @minimali_virtuve. 💇‍♀️

104 views

Recent Posts

See All