top of page
Search
  • Emilija

Ispaniška tortilija/omletas


Šiandien pusryčiams buvo tradicinė ispaniška tortilija. Skamba gal mandrai, bet tai visiškai ūkiškas, paprastas patiekalas. Jam nereikia nei daug produktų, nei pastangų. O skonis puikus.


Šiaip tai visai įdomus mano santykis su šiuo patiekalu. Vaikystėje, mama nuo vakarienės užsilikusias virtas bulves supjaustydavo, pačirškindavo keptuvėje kartu su svogūnu, ir įmušdavo keletą kiaušinių. Aš visuomet maniau, kad tai tik ūkiškas ir protingas likučių panaudojimas (mano mama taip pat).


Kai studijavau univere, turėjau porą kursų ispanų kalbos. Ją man dėstė Miguel, labai šmaikštus ir garsus katalonas. Jis labai didžiuojasi savo kilme, tad netrūkdavo kalbos apie ispaniškus dalykėlius. Vieną kartą namų darbams jis uždavė į anglų kalbą išversti „Tortilla de Patatas“. Beverčiant, supratau, kad tai receptas tos pačios kiaušinienės su bulvėmis, kurią gamindavo mano mama. 😀


Tai va taip sužinojau apie ispanišką tortiliją. Po 6 metų pagaminau. 😀 Skonis toks pat kaip vaikystėje, tik viskas labiau fancy.

Supjausčius mažais gabalėliais galima tiekti kaip užkandį su padažu. Labai skanu su sweet chili.

Jei nepatinka svogūnas- galima nedėti. Žmonės vis dar ginčijasi ar tikrasis ispaniškas receptas yra su svogūnais ar be. 😀 Receptas dviems porcijoms.


Reikės:


  • 0,5 didelio arba 1 mažo svogūno

  • 3 bulvių (gali būti virtos, tuomet reikės trumpiau kepti)

  • 4 kiaušinių

  • Druskos ir pipirų

  • Aliejaus kepimui


Gaminimo eiga:


1. Bulves nuskutame ir supjaustome plonais gabalėliais.


2. Svogūną supjaustome pusžiedžiais.


3. Į įkaitintą keptuvę su aliejumi sudedame bulves ir svogūnus. Vis pamaišant kepame iki kol bulvės lengvai persismeigs šakute. Jei reikia, įpilkite dar aliejaus. Kepkite ant mažos-vidutinės ugnies, kad bulvės čirškėtų, bet nepradėtų svilti.


4. Kol kepa bulvės, išplakame kiaušinius su druska ir pipirais.


5. Kai bulvės su svogūnais iškepa, sudedame juos į plaktus kiaušinius ir išmaišome.


6. Supilame visą masę į tą pačią keptuvę, kurioje kepė bulvės, ir kepame iki kol tortilijos kraštai sutvirtės, bet vidurys dar nebus iškepęs.


7. Tuomet apverčiam- atsargiai ant keptuvės uždedame didelę lėkštę ir viską apverčiame, kad tortilija atsidurtų lėkštėje. Tuomet iš lėkštės atsargiai tortiliją įstumiame į keptuvę neapkepta puse žemyn. Kepame dar kelias minutes iki kol apskrus antra pusė.


Štai ir viskas! Tiekti galima su mėgiamu padažu, pvz., kečupu arba sweet chili ir šviežiomis daržovėmis.


144 views

Recent Posts

See All
bottom of page