Search
  • Emilija

Kaip nustoti impulsyviai pirkti drabužius?Gyvename laikais, kuomet žmonės gauna pinigus už tai, kad apsivilktų didelio prekybos ženklo suknelę ir papozuotų su ja instagrame. Pop žvaigždės kuria įvaizdžius, kuriuos gerbėjai noriai kopijuoja, išleisdami tam krūvas pinigų. Greitosios mados parduotuvės siūlo sukneles po 5 eurus. Prekybos centrai suteikia 40 proc. nuolaidą visiems viršutiniams rūbams. O ką mes? Einame, šluojame lentynas, ieškome bikinio, kurį vilkėjo Beyonce, perkame batus, kol nepasibaigė akcija.


Visa tai mums yra taip įprasta, kad nesusimąstome, ar mums reikia viso to, ką įsigyjame. Aš tikriausiai ne vienintelė moteris, kuri savo spintoje turi nevilkėtų rūbų, kuriuos pirko prieš kelis metus. Kai kuriuos iš vis gailiuosi įsigijusi. Daugumą pirkau, nes buvo labai pigu.


Tiesa, pirmus žingsnius jau žengiau ir visa tai, ko man nereikia, jau iškeliavo iš mano spintos. Tačiau tai niekuomet nesibaigiantis procesas, nes jei tik nepažiūrėsi į savo elgesį ir vėl spinta bus pilna. 🙂 Man labiausiai gaila veltui išleistų pinigų.


Tad stengiuosi prisijaukinti naują požiūrį į rūbų pirkimą. Tam, kad neišlaidaučiau ir neturėčiau rūbų, kuriuos pamačius ima juokas. 😁 Jei tai aktualu ir tau, kviečiu paskaityti apie tai, kas man padėjo kovoti su silpnybe apsipirkinėti. Tikiuosi, šie patarimai bus pravartūs ir tau!


Peržiūrėk savo spintą

Dažnai mes nė nežinome, ką turime savo drabužinėje. Tuomet nutinka taip, jog turime penkias poras tamsiai mėlynų džinsų ir septynis juodus marškinėlius. Kai žinai, ką tiksliai turi savo spintoje, išvengi pasikartojančių pirkinių.


Atsikratykite nereikalingų rūbų

Tai galima padaryti paaukojant, atiduodant, padovanojant, parduodant ar išmetant. Jūsų valia, bet skatinu pirmus keturis būdus. 🙂 Po spintos peržiūrėjimo, būtinai turėtų sekti šis etapas. Tai padės suprasti, ko nenešioji. Peržiūrėk kiekvieną rūbą ir įvardink konkrečią priežastį, kodėl tau jis nepatinka. Per margas, per ekstravagantiškas, per laisvas, per aptemptas, per blizgus. Taip tvarkantis galvoje atsiranda vizualizacija to, ko pirkti tikrai neverta.


Atsisakyk naujienlaiškių

Perkant internetu ar išsiimant parduotuvės nuolaidų kortelę, prekybininkai reikalauja mūsų el. pašto, kurį po to užkemša savo pasiūlymais. Jei turime silpnybę apsipirkinėti, tuomet laiško antraštė su užrašu „30 proc. nuolaida“ gali būti paskatinimas įsigyti kažką, ko visai ir nereikia. Internetinės nuolaidos dažnai ne visai apsimoka, nes pirkti reikia už gana didelę sumą, kad galėtum ja pasinaudoti. Atsisakyk visų mados naujienlaiškių, kad jie netrigdytų tavęs savo pasiūlymais.


Nepasiduok nuolaidoms

Jei rankose laikai nukainotą rūbą, pagalvok, ar tau reikia rūbo, ar nuolaidos. Nuolaidos sukurtos taip, kad jaustumėmės kažką išlošę, kai nusipirkame daiktą už mažesnę kainą. Paklausk savęs, ar pirktum šį drabužį už pilną kainą. Jei ne, tau tikrai jo nereikia. Pirkdama su nuolaida sutaupai tik tuomet jei daikto tau labai reikėjo ir būtum pirkusi bet kokiu atveju.


Pagalvok, kas esi

Skamba filosofiškai, bet tai yra labai svarbi detalė kuriant savo spintą ir taip pat bandant išvengti nereikalingų pirkinių. Man labai gražu puošnios suknelės, skoningos iškirptės ir daug aksesuarų. Mano spinta buvo užversta ryškiais, išskirtiniais rūbais, kurių aš... niekada nedėvėjau. Tai ne aš. Aš- marškinėliai, džinsai ir sportinė avalynė.


Stebėk save- kaip dažniausiai rengiesi? Kaip jautiesi patogiai ir savimi? Kokį darbą dirbi, kokia veikla užsiimi? Labai dažnai nuo to priklauso ir mūsų garderobas. Yra rūbų, kurie gražiai atrodo ant kitų, bet mums neprilimpa. Ir tai yra gerai, tai yra normalu. Tiesiog, tokiu atveju, reikėtų suprasti, kad esi kas esi. Nelaikyk puošnių suknelių, jei į visus renginius eini su džinsais. Nepirk trumpų šortų, jei vasarą dėvi tik sukneles. Tai galioja ir ieškant naujų pirkinių. Būk tuo, kas esi, ir taikyk tai savo spintai.


Palaikyk pirkinį krepšelyje

Šis būdas man labai dažnai pasiteisina. Kaskart, kai ko nors labai užsimanau, įdedu tai į krepšelį ir palieku kuriam laikui. Jei pirkinys didelis- mėnesiui. Jei mažesnis- savaitei. Tikriausiai 8 kartus iš 10, praėjus kiek laiko, suprantu, kad man to pirkinio ne taip jau ir reikia. Gyvenam greitą gyvenimą, apsipirkimas internetu taip pat tapo kelių sekundžių reikalu. Pasidavę pradinei gerai emocijai, paimam ir nusiperkam, o po to gailimės, tad visai gerai yra truputį pagalvoti. Taip darau ir prekybos centruose- įsimetu daiktą į krepšelį ir kol susirenku viską, ko reikia, pagalvoju ar tikrai pirkinys man reikalingas.


Nesek greitosios mados

Tai sakau ne tik dėl skurstančių moterų išnaudojimo greitosios mados gamyboje. Ne tik dėl begalinės taršos. Ne tik dėl nekokybiškų ir neekologiškų medžiagų naudojimo siuvant greitosios mados produkciją. Apie tai bus atskiras postas.


Įsigydami ne greitosios mados produkciją:

  • Sutaupysime pinigų, nes rečiau reikės keisti nusidėvėjusius rūbus ir batus

  • Prisidėsime prie sąžiningo verslo modelio, kuris neišnaudoja darbuotojų

  • Sutaupysime laiko, nes rečiau reikės apsipirkinėti

  • Prisidėsime prie mados sukeliamos taršos mažinimo

Jei nesisuki mados srityje, galbūt nėra būtina keturis kartus per metus naujinti savo spintą. Siūlau išbandyti tvarios mados produkciją, arba bent jau prekinius ženklus, kurie yra žinomi dėl savo kokybės. Tikėtina, kad ieškant tikrai gero ir ilgaamžio rūbo, labiau viskuo domėsiesi ir turėsi laiko išsirinkti geriausią variantą, kuris bus tikrai mylimas ir nešiojamas.


Užduok sau klausimą

Ar tau tikrai reikia to rūbo? Ar vilkėsi jį nuolat? Labai dažnai išvengtume nereikalingų pirkinių, jei prieš perkant leistume sau 10 minučių pagalvoti. Pamąsčius apie tai ką jau turi savo spintoje, koks tavo stilius ir ar pirkinys buvo apgalvotas, žinosi savo atsakymą į pirmą klausimą.


Ir vis dėlto, visų svarbiausia yra savęs neteisti, jei ir vėl prisipirkai akcijinių suknelių. Paimk kiekvieną jų į rankas ir pažadėk sau, kad stengsiesi daryti geresnius sprendimus ateityje. Geriausios pamokos - iš savų klaidų. 🙂69 views

Recent Posts

See All