Search
  • Emilija

Kaip panaudoti prastus drabužius?Vis populiariau tampa dėvėtus rūbus aukoti ir atiduoti, o ne išmesti. Tačiau yra atvejų, kuomet perleisti rūbo negalime, nes jis suplyšęs ar turi neišvalomų dėmių. Ir visgi, galbūt nereikėtų skubėti visko grūsti į konteinerį?


Aš mėgstu sutaupyti pinigų, taip pat ir rankdarbius. Ir šiaip, mano nuomone, iš daikto reikia išspausti tiek, kiek įmanoma. Tad rūbas su tepalo dėme tampa įkvėpimo šaltiniu. Kadangi jo dėvėti nebegalėsiu, drąsiai imu žirkles ir eksperimentuoju.


Neseniai pakeičiau gyvenamąją vietą ir vyko rūbų peržiūra. Radau net keletą rūbų nebetinkamų dėvėjimui. Tuomet pasitelkiau visas paieškos sistemas, kad surasčiau idėjų jų panaudojimui.


Dalinuosi paieškų rezultatais ir su jumis. Atrinkau kelis metodus, kurie man pasirodė prieinami ir lengvi. Žinoma, galima patarti pasisiūti skiautinį lovos užtiesalą, bet kiek iš mūsų tai ims ir padarys? O jei tu tuo užsiimsi, bravo, pasidalink rezultatais su manimi! Aš rimtai, pasidalink. 😍


O dabar, keletas paprastų patarimų, kurie galbūt padės tavo rūbams nugyventi dar vieną gyvenimą. 🙂


Šluostės


Žinoma, kad įtraukiau šluostes. 😃 Mano mama ir močiutė ir dabar karpo prastus rūbus ir naudoja paviršių šluostymui. Šis metodas, atrodytų, savaime suprantamas, tačiau prekybos centrai parduoda tonas sintetinių šluosčių. Aš tame nematau prasmės, kai namie yra medžiagos skudurėliams, o taip pat man labai gaila valyti visokį brudą su 3 eurus kainavusia šluoste. 😁 Nebent, žinoma, turi puikios kokybės kapsulinę spintą ir skudurų pas tave tiesiog nėra, kas yra siekiamybė.


Maišeliai produkcijai


Populiarėjant ekologiškiems apsipirkimo sprendimams, parduotuvės pradėjo siūlyti daugkartinius maišelius sveriamai produkcijai. Turint atliekamos medžiagos ir truputį laiko, galima juos pasisiūti ir namuose. Galima siūti siuvimo mašina arba gražiai sudygsniuoti ranka. Iš plonos dieninės užuolaidos gausis itin ploni ir lengvi maišeliai lengvesniems produktams.Žaidimas vaikams


Karpyti žirklėmis buvo vienas mano mėgiamiausių užsiėmimų vaikystėje. Karpiau viską, ką rasdavau ir gaudavau daug pylos. Tad drąsiai duok vaikams išreikšti savo artistiškumą. Net ir paprasčiausių siuvimo adata technikų galima pamokyti. Jei neduosi karpyti prastų rūbų, tai sukarpys tavo išeiginį sijoną. 😁 Tikiu, taip yra nutikę ne vienai mamai.


Vaško plėvelės


Jos naudojamos kaip ekologiška alternatyva plastikinei maistinei plėvelei. Papildomai reikės tik bičių vaško ir trupučio aliejaus. Instrukcijų, kaip jas pasigaminti, rasi internete. Mano manymu, tai vienas puikiausių būdų panaudoti nereikalingus medžiagos gabalėlius.


Diskeliai makiažui valyti


Tam pasitarnaus susidėvėjęs rankšluostis. Sukarpyk mažais gabalėliais (apvaliais arba ne). Galima apsiūti kraštelius overloku, bet puikiai gausis ir rankomis. Panaudojus tiesiog išskalbiam ir naudojam vėl. Dar vienas ekologiškas sprendimas.


Medžiaginiai siūlai


Tam puikiai tiks medvilniniai ar trikotažiniai marškinėliai. Google paieškoje įvedus „T-shirt yarn“ rasi daugybę instrukcijų, kaip sukirpti marškinėlius, kad gautųsi „siūlai“. O tuomet jau neriam, mezgam, pinam. Jei nemoki- verta išmokti, o ir nėra itin sunku. Populiariausi projektai internete- krepšiai, rankinės ir kilimai.


Rūbai žaislams


Vaikystėje su mama esu prisiuvusi begales rūbų savo barbėms. Tam nereikia daug talento ir medžiagos. Puikus būdas panaudoti puošnesnes medžiagas, iš kurių skudurėlio stalui valyti pasidaryti nepavyks. O ir rūbų lėlėms komplektai parduotuvėse brangūs. Pasisiūti galima net kaldras ir pagalves. 😃Aš dažniausiai patingiu ir viską paverčiu skudurais. Todėl mano namuose nėra popierinių rankšluosčių. Beeeeet, labai noriu išmokti gaminti vaško plėveles. Ir nusipinti kilimą. O kaip geriau mokytis, jei ne panaudojant niekam kitam nebetinkamus daiktus?

117 views

Recent Posts

See All