top of page
Search
  • Emilija

Karštas sumuštinis su brie sūriu ir figomis


Karšti sumuštiniai yra vienas geriausių pusryčių variantų. Greita pagaminti, visą darbą už tave padaro sumuštinių keptuvas, o įdaras priklauso ne nuo tavęs, o nuo šaldytuvo turinio.


Aš esu didelė karštų sumuštinių gerbėja, bet įprasti variantai atsibosta, tad nusprendžiau karštą sumuštinį su kumpiu ir sūriu nukelti į kitą lygį. Kumpis toks pat kaip visada- toks, kokį turėjau šaldytuve, bet vietoj įprasto fermentinio naudojau pelėsinį brie sūrį, o vietoje daržovių- figas.


Buvo tikrai verta. Sumuštinis vertas nuodėmės. 🤤


Receptas palieka tau laisvę rinktis, kiek sūrio ir kumpio nori ant sumuštinio.


Visai gerai yra sūrį ištraukti iš šaldytuvo 10-20 minučių prieš gaminimą, taip sumažės jo lydymosi temperatūra, t.y. jis greičiau ir geriau išsilydys. Tačiau nebūtina. 🙂Receptas nurodytas vienam sumuštiniui.


Reikės:


  • 2 riekių baltos duonos

  • 1 sunokusios figos

  • Kelių riekelių brie sūrio

  • Mėgiamo kumpio

  • Sviesto


Gaminimo eiga:


1. Figas, sūrį ir kumpį supjaustome riekelėmis


2. Duonos riekę patepame sviestu ir dedame sviestuota puse ant sumuštinių keptuvo ar keptuvės.


3. Ant viršaus dedame kumpio, sūrį ir figas. Sūrį dėkite per vidurį, tirpdamas jis sulipins visus ingredientus, bus lengviau pjaustyti ir valgyti.


4. Sviestu patepame kitą duonos rieke ir dedame ant viršaus, sviestuota puse į viršų.


5. Jei kepame sumuštinių keptuve, prispaudžiame sumuštinį keptuvo dangčiu ir kepame iki kol sūris išsilydys, o duona apskrus.


Jei kepame keptuvėje, kepame iki kol sūris pradės lydytis, tuomet atsargiai apverčiame ir pakepame, kol apskrus antra sumuštinio pusė.
402 views

Recent Posts

See All
bottom of page