top of page
Search
  • Emilija

Makaronai AlfredoDabar, kai jau žinai kaip paruošti tobulus makaronus, teliko pasiruošti padažą. 🍝


Alfredo - vienas paprasčiausių ir lengviausiai paruošiamų padažų makaronams. Tikriausiai neįmanoma susimauti. Todėl nuo šio padažo ir pradėsime. 🙂


Patiekalas fettuccine Alfredo buvo išrastas Romoje šefo Alfredo di Lelio. Jis pats šį patiekalą vadino fettuccine al triplo burro. Šefas jį pirmą kartą pagamino savo žmonai, kad ši daugiau valgytų po jų pirmagimio gimimo. Žymųjį Alfredo vardą šie makaronai gavo žymiai vėliau.


Tiesą sakant, iki šiol italai šį padažą vadina tiesiog fettuccine al burro, Alfredo pavadinimas labiau populiarus Jungtinėse valstijose. Iki šiol nežinoma, kokia buvo šių makaronų paslaptis - aiškūs ingredientai buvo tik fettuccine, sviestas ir sūris. Koks skystis buvo naudojamas, iki šiol ginčijamasi. Vieni mano, kad tai buvo makaronų vanduo, kiti - grietinėlė. Dar yra spėjimas, kad Alfredo di Lelio makaronus virdavo piene.


Mes gaminsim su grietinėle. 🙂


Kadangi alfredo padažas savo konsistencija yra kreminis ir tirštas, labiausiai prie jo tinka ilgi, bet platūs makaronai, tokie kaip fettuccine, pappardelle ar tagliatelle. Jie puikiai išlaiko tirštesnį padažą ant savo paviršiaus.Šiam receptui puikiai tiks ir švieži makaronai.


Padažo užteks dviems sočioms porcijoms makaronų.


Reikės:

  • 2 porcijų makaronų (aš naudojau pappardelle, tiks ir fettuccine ar tagliatelle)

  • 2 v.š. sviesto

  • 1 puodelio grietinėlės

  • 1 puodelio tarkuoto kietojo sūrio

  • Druskos ir pipirų

  • Saujos petražolių (nebūtina, bet labai tinka)

Gaminimo eiga:


1. Karštoje keptuvėje ištirpiname sviestą.


2. Supilame grietinėlę. Kaitiname ant vidutinės ugnies iki kol grietinėlė užverda.


3. Suberiame sūrį. Maišome iki kol sūris ištirpsta ir padažas tampa vientisas.


4. Gardiname druska ir pipirais.


5. Sudedame į padažą dvi porcijas beveik al dente makaronų, smulkintas petražoles, išmaišome ir leidžiame viskam kartu pavirti ant mažos ugnies kokias 2 minutes.


Štai ir viskas. Paprasčiau negu paprasta, o skonis kaip itališkame restorane! Jei norisi mėsos, galima į padažą įmaišyti keptos vištienos, dešrelių ar šoninės.
1,163 views

Recent Posts

See All
bottom of page