top of page
Search
  • Emilija

Mangų čatnis


Čatnis - pagardas, plačiai gaminamas ir vartojamas Indijos virtuvėje. Ten jis tiekiamas kaip garnyras prie pagrindinių patiekalų, padažas prie duonos arba kaip atskiras užkandis tarp valgių vakarienės metu.


Čatnių įvairovė labai didelė, ingredientai skiriasi priklausomai nuo regiono, kuriame čatnis gaminamas. Čatniai gali būti gaminami tiek iš pomidorų ir agurkų, tiek iš kokosų ir laimų. Visgi, vienas plačiausiai gaminamų čatnių visoje Indijoje - mangų. Tokį siūlau pasigaminti ir tau.


Jei mėgsti čatnius, visuomet geriau gaminti juos namuose. Taip jis ne tik bus šviežesnis, bet ir sveikesnis. Mat į komerciškai gaminamus čatnius yra pridedama itin daug cukraus, kad šie galėtų ilgiau stovėti parduotuvių lentynose.


Mangų čatnis labai universalus. Nors jis ir atrodo kaip uogienė, yra itin pikantiškas - tiks ne tik prie košės. Rekomenduoju mangų čatnį valgyti su kepta mėsa, graikišku jogurtu ar skrebučiu. Čatnis puikiai tiks ant sūrių lentos ir sužibės burgeryje.


Dalinuosi pačiu paprasčiausiu, lengviausiai pagaminamu receptu. Jei patiks, ateityje pasidalinsiu ir autentiškesniu, su daugiau ingredientų. 😊


Receptas kažkur puodeliui mangų čatnio.


Reikės:


  • 1 sunokusio mango

  • 1 mažo šaloto svogūno (tiks ir saldusis arba geltonas svogūnas)

  • 0,3 puodelio cukraus

  • 3 v.š. obuolių acto

  • 2 v.š. laimo sulčių

  • 1 čili pipiro

  • Žiupsnio druskos

  • 2 a.š. tarkuoto imbiero


Gaminimo eiga:


1. Nulupame ir smulkiai supjaustome mangą ir svogūną. Taip pat supjaustome čili pipirą, jei norisi mažiau aštrumo - išimame sėklas.


2. Sudedame visus ingredientus į puodą.


3. Kaitiname ant vidutinės ugnies iki kol cukrus ištirpsta, o mangas suminkštėja ir patamsėja. Vis pamaišome. Turėtų nebelikti atsiskyrusio skysčio. Tai užtrunka 10 - 15 minučių, priklausomai nuo viryklės įpatumų.


4. Jei norisi vientiso čatnio, viską galite sutrinti blenderiu. Man patinka gabalėliai, tad aš tik patryniau mangus šakute.


Štai ir viskas. Galima valgyti iš karto, šiltą. Galima sudėti į gražų stiklainį ir padovanoti. Tuomet reikia palaukti kol čatnis visiškai atvės ir tik tada uždengti dangteliu. Laikyti šaldytuve. Suvartoti reikėtų per 2 savaites.


2,048 views

Recent Posts

See All
bottom of page