Search
  • Emilija

Rudens jaukumas: kaip jį sukurti namuose


Kai rudenį orai pradeda nebelepinti, vis daugiau laiko praleidžiame namuose. Tai vieta, kurioje jaučiamės saugiai, patogiai ir galime visiškai atsipalaiduoti. Tačiau, kai lauke darosi vis niūriau ir tamsiau, o saulės matome vis mažiau, tampame surūgę.


Aš kai galvoju apie rudenį, įsivaizduoju margaspalvius lapus krentančius nuo medžių. Įsivaizduoju lietų už lango, kol skaitau ir geriu arbatą, įsisukusi į storą megztą pledą. Matau degančias žvakes. Užuodžiu cinamoną. Visiška romantika.


Manau, kad ruduo yra nuvertinamas. Kol lauke dargana, namuose galima susikurti nepaprastai jaukią atmosferą. Jei nežinai kaip, duodu keletą idėjų. Paversk savo namus vieta, iš kurios išeiti ir nesinorėtų. 🙂

Šviesa


Kai dienos trumpėja ir vis daugiau laiko praleidžiame tamsoje- metas apšviesti namus. Ruduo mielas tuo, kad į namus grįžta žvakės ir lemputės. Kas sakė, kad lemputės skirtos tik Kalėdoms? 😁 Drąsiai puošk jomis namus. Išsitrauk žvakides ir pildyk jas natūralaus vaško žvakėmis. Mažos švieselės bet kokį kambarį pavers jaukiu!


Šiluma


Kai orai nelepina, būtina sušilti. Jei šildymas tavo bute vis dar nepajungtas, (nors man bute būdavo šalta net ir su šildymu 😁) yra kitos priemonės. Šilta pižama, pūkuotos kojinės ir pledas- tavo geriausi draugai. Man nėra nieko jaukiau, nei vilkėti didelį šiltą megztinį ir vilnones kojines. 😊

Kepiniai


Išsikepk pyragą! Obuolių pyragai patys lengviausi pagaminti, bet labiausiai spinduliuoja šiluma. Obuolių pyrago kvapas- rudens kvapas. Cinamonas ne tik kvepia šiluma, bet ir padeda apsisaugoti nuo peršalimo. Jei norisi sveikiau- išsikepk bananinių keksiukų be cukraus.


Žaidimai


Vasarą paskiriame maudynėms, saulės vonioms ir iškyloms gamtoje. Rudenį laisvalaikis ir susibūrimai su draugais persikelia į namus. Tačiau tai nereiškia, kad nuo šiol laiką leisime prie televizoriaus ir kompiuterio. Jei esi be kompanijos- skaityk knygas, prisileisk vonią, užsiimk rankdarbiais, mankštinkis, atlik spintos reviziją, mokykis kalbų. Su draugais gaminkite kokteilius, žaiskite stalo žaidimus, kepkite skanėstus, išbandykite naują restoraną, suorganizuokite teminį vakarėlį.

Kvapai


Namai visuomet jaukesni, kai juose kažkas kvepia. Labai rekomenduoju garinti eterinius aliejus. Prieš miegą puikiai tiks levandų kvapas, nuotaikai pakelti- citrusinių vaisių, o kai kamuoja sloga pipirmėte prisotintas oras atkemša nosį. Aš aliejus garinu paprastoje akmeninėje aromaterapijos lempoje, kurią pirkau už kelis eurus. Jei norisi kažko įmantresnio, gali įsigyti garintuvą, jų būna net šviečiančių ir grojančių.


Karšti gėrimai


Kai šalta, šildomės iš vidaus. Prisimink mėgstamus šiltus gėrimus: kakavą, karštą vyną, arbatas. Galbūt yra koks nors ypatingas karštas gėrimas, kurį vasarą pamiršai. O jei ne, visuomet gali išmokti pasigaminti kažką naujo! Pavyzdžiui, tikro karšto šokolado, ne to iš miltelių. ☕

Garsai


Kaipgi jaukus vakaras namuose be geros muzikos? Kokia muzika- visiškai skonio reikalas. 😊 Tik noriu priminti, kad mėgiama muzika namuose visuomet padeda sukurti gerą nuotaiką. Aš tamsiais rudens vakarais mėgstu klausyti džiazo arba akustinės muzikos.


Rudeniniai augalai


Augalais namus puošti galime visus metus! Ir nekalbu vien tik apie kambarines gėles. Šviežiai skintas gėles puikiai keičia rudeniniai lapai. Yra daugybė idėjų, ką gražaus iš jų galima pasigaminti. Tačiau nėra būtina užsiimti rankdarbiais- namus nuostabiai puošia ir paprastos lapų puokštės.
50 views

Recent Posts

See All