top of page
Search
  • Emilija

Slovakiški virtinukai su brinzaKai pirkau brinzos sūrį, neįsivaizdavau iš kur jis ar su kuo jis valgomas. Tiesiog visada įdomu pabandyti ką nors naujo. Tuomet pradėjau domėtis šio sūrio kilme ir sužinojau, kad brinza plačiai gaminama ir naudojama Slovakijoje, Rumunijoje, Moldovoje ir kaimyninėse šalyse. Norėjosi pagaminti kažką autentiško, paragauti brinzą taip, kaip ją ragaują žmonės, kurie ją gamina. Taip mano akis užkliuvo už šių slovakiškų virtinukų.


Virtinukai nėra naujas patiekalas mano vietuvėje, bet pirmą kartą juos gaminau su būtent brinzos sūriu. Buvo labai, labai skanu. 😋


Pastabos:


*Brinzą galima keisti feta. Tuomet fetą reikėtų maišyti su trupučiu grietinės ar natūralaus jogurto, kadangi feta už brinzą yra sūresnė.


*Jei atlieka tešlos, ją iškočiojame, supjaustome kvadratėliais ir verdame kartu su virtinukais - bus skrylių.


Reikės:

  • 2 vidutinio dydžio virtų bulvių

  • 1 kiaušinio

  • Druskos

  • 2 puodelių miltų

  • 200g brinzos sūrio (galima keisti feta)

  • Spirgučių ir grietinės patiekimui

Gaminimo eiga:


1. Virtas bulves gerai sutriname šakute. Įmušam kiaušinį, beriam druskos ir vėl pertriname.


2. Sudedame puodelį miltų. Gerai išminkome. Po truputį dedame likusius miltus ir minkome. Tešla turėtų būti panašaus kietumo kaip įprastiems virtinukams. Gali neprireikti visų miltų arba reikėti truputį daugiau. Iš tešlos suformuojame rutulį.


3. Sūrį sutrupiname rankomis iki smulkių gabalėlių. Dabar galima dideliame puode užkaisti vandenį.


4. Gautą tešlą dedame ant miltais pabarstyto paviršiaus ir iškočiojame didelį, maždaug 3mm storio skritulį. Stikline ar puodeliu išspaudžiame apskritimus virtinukams. Ant skritulėlių dedame po arbatinį šaukštelį sūrio ir pirštais užspaudžiame kraštelius - suformuojame virtinukus. Pagamintus virtinukus dedame ant pamiltuoto paviršiaus, kad nepriliptų. Iš tešlos kraštų vėl suformuojame rutulį, vėl kočiojame į rutulį ir formuojame virtinukus.


5. Virtinukus po vieną dedame į pasūdytą verdantį vandenį. Mentele ar kiauru samčiu vis atsargiai pamaišome, kad nesuliptų. Kai virtinukai iškyla į paviršių, paverdame dar 2 minutes.


6. Tiekiame su grietine ir spirgučiais.181 views

Recent Posts

See All
bottom of page