Search
  • Emilija

Trapus juodųjų serbentų pyragas su varškeKol dar juodieji serbentai karaliauja sode, reikia galvoti, ką su jais daryti. Uogienių ir džemo tikriausiai jau prisivirėme visi. Gal pas kažką jų vis dar likę nuo praeitų ar užpraeitų metų. Mano mamai jų visada lieka. 😁


Šiaip daug neplepu prieš atiduodama receptą į jūsų rankas, tačiau ieškodama įkvėpimo sužinojau labai įdomų faktą apie juoduosius serbentus. Ar žinojai, kad Jungtinėse Valstijose juodųjų serbentų auginimas buvo uždraustas iki 2003 metų? Aš taip pat labai nustebau.


Juodųjų serbentų auginimas JAV buvo uždraustas ankstyvame 20-ame amžiuje. Pasirodo, juodieji serbentai nešioja grybelį, kuris sukelia mirtiną liga baltosioms pušims. Tuo metu, šie medžiai buvo vienas pagrindinių medienos šaltinių JAV. Saugant medienos išteklius, juodųjų serbentų sodinimas buvo uždraustas. 1966 metais draudimo teisė buvo perduota atskiroms valstijoms. 2003 metais sodininko Greg Quinn pastangomis šis draudimas buvo panaikintas Niujorko valstijoje. Iki šiol yra keletas valstijų, kuriose juodasis serbentas vis dar yra „uždraustas vaisius“.


Galiu tik pasidžiaugti, kad man serbentų niekada netrūko, tai mylimiausia mano uogienė. 😍


Tad ką dar nuveikti su juodaisiais serbentais? Žinoma, kad kepti pyragą!Pyragą gyrė visi, kas paragavo. Labai labai skanu su bet kokiu pienu. Dėl pektino, esančio juoduosiuose serbentuose, uogų sluoksnis įgauna džemo/želė konsistenciją, kas man labai labai patinka. Tikiuosi, patiks ir jums!


Šis receptas itin lengvas ir greitas (apart kepimo laiko). Pyrago užteks vaikų gimtadieniui, netikėtiems svečiams arba šiaip kelių dienų smaližiavimui. Laikosi jis taip pat puikiai.


Reikės:


  • 3 puodelių juodųjų serbentų + cukraus įdarui, galima pakeisti uogiene

  • 4 puodelių miltų (naudojau šviesius speltos)

  • 200g (pakelio) sviesto

  • 1 stiklinė cukraus (naudojau nerafinuotą)

  • 2 kiaušiniai

  • 400-500g varškės

Gaminimo eiga:


1. Miltus sumaišome su cukrumi. Sudedame atšaldytą ir burokine tarka sutarkuotą sviestą ir vieną kiaušinį. Minkome rankomis. Masė turi būti biri, bet suspaudus kumštyje sulipti. Jei tešla nesulimpa net suspaudus, galima įpilti truputį vandens (2-4 valgomus šaukštus) ir dar paminkyti.


2. 3/4 tešlos dedame į kepimo popieriumi išklotą kepimo formą. Paskirstome tolygiai per visą formą ir paspaudžiame.


4. Varškę pertriname su kiaušiniu ir paskirstome ant tešlos.


5. Juoduosius serbentus patriname šakute kartu su keliais šaukštais cukraus. Cukraus dedame pagal skonį. Aš dėjau 5 kupinus šaukštus, pyragas buvo gaivus, su rūgštele. Nesutrinkite iki košės!


6. Serbentus (arba uogienę) sudedame ant varškės masės ir paskirstome.


7. Likusią 1/3 tešlos rankomis tolygiai patrupiname ant serbentų.


8. Šauname į iki 180 laipsnių įkaitintą orkaitę ir kepame apie 40 minučių iki kol pyrago viršus truputį paruduos.


9. Iškepusį pyragą paliekame atvėsti, tuomet supjaustome.


Atvėsusį pyragą laikyti šaldytuve, sandariame inde, kad nesudžiūtų.


Šis receptas- prie kavos, kurią gersiu, jei laimėsiu kavos aparatą www.seforeceptai.lt organizuojamame konkurse. 😃275 views

Recent Posts

See All